ستمپی
فاز متر OSRAM

فاز متر OSRAM

وضعیت:
روش ارسال: از طریق پست
مبدإ ارسال: تهران
نمودار قیمت : نمودار قیمت

معرفی محصول:

تسترهای ولتاژ (100 تا 500 ولت) - ساخت آلمان

فازمتر ابزاری برای تشخیص سیم فاز برق شهر از بین سایر سیم ها است . فازمتر ها شامل یک لامپ نئون و یک مقاومت در حد مگا اهم است و زمانی که نوک فازمتر که یک نوع پیچ گوشتی است داخل یکی از سوراخ های پریز برق می رود ، مدار لامپ از طریق نوک فازمتر ، لامپ و مقاومت ، بدن انسان و زمین بسته می شود و لامپ نئون روشن می شود . دلیل این امر این است که پتانسیل زمین تقریبا برابر پتانسل سیم نول است . توجه شود در هنگام استفاده از فازمتر روشن نشدن چراغ فازمتر شرط کافی برای نبود فاز نیست و حتما سایر سیم ها را نیز تست نمایید . همچنین سعی کنید در هنگام استفاده از فازمتر بخشی از بدن خود را به صورت مستقیم با زمین ارتباط دهید زیرا ممکن است بدن شما نسبت به سطح زمین عایق شده باشد . ممکن است نور لامپ فازمتر کم باشد پس در هنگام تست دقت نمایید . در این محصول نور لامپ نئون درون فازمتر بسیار کم می باشد .

-
فازمتر یا فازنما، وسیله‌ای برای تشخیص وجود ولتاژ الکتریکی است. فازمترها انواع مختلفی دارند : فازمتر ساده پیچ گوشتی : ساده‌ترین فازمترها بیشتر به شکل پیچ گوشتی ساخته می‌شوند و افزون بر باز و بسته کردن پیچ ، برای تشخیص سیم فاز از سیم نول نیز بکار می‌رود.

هر گاه نوک فازمتر را داخل یکی از خانه‌های پریز یا سر سیمی که برق دار است بگذاریم و انگشت دست را روی پیچ انتهایی دسته آن قرار دهیم ، اگر لامپ آن روشن شد آن سیم فاز است .
برای عملکرد صحیح این نوع فازمتر باید جریان کوچکی از طریق انگشت روی فاز متر از بدن عبور کند و گرنه فازمتر به درستی عمل نخواهد کرد.
(داخل فازمتر یک لامپ کوچک همراه با یک عدد مقاومت در چند مگا اهم قرار داده‌ شده و با اتصال فازمتر به سیم فاز و از طرف دیگر اتصال ته فازمتر به زمین ‏(‏از طریق قرار دادن انگشت دست ما‏)‏ مداری برای روشن شدن لامپ بسته و روشن می‌شود‏.)
پس یعنی اگر زیرپای ما عایق کامل باشد و ما نوک آن را به فاز اتصال دهیم چراغ سیگنال فازمتر روشن نخواهد شد و در نتیجه ممکن است به خطا بیفتیم .
(بدن ما نقش سیم رو ایفا میکنه و زمین نقش نول ، اگر ما کفش عایق پوشیده باشیم ، ارتباط ما با زمین قطع شده و لامپ روشن نمیشه.)

فازمترساده از ۸ قطعه تشکیل شده‌است .۱-لبه ۲-عایق ۳-محافظه ۴-مقاومت ۵-گیره ۶-لامپ ۷-فنر ۸-پیچ

Voltage Testers (100 - 500 Volts) - Made in Germany

فاز متر OSRAM
محصول: فاز متر OSRAM
تاریخ به روزرسانی: 1397/10/3
وزن: 50 گرم
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره فاز متر OSRAM نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: فاز ، متر ، فازمتر ، فاز متر ، پیچگوشتی ، پیچ گوشتی ، برق ، تست ، ولتاژ ، ولت ، آمپر ، سیم ، کابل ، لامپ ، پراغ ، پریز ، تسترهای ولتاژ(100 تا 500 ولت) ، ساخت ، آلمان ، Voltage ، Testers ، 100 ، 500 ، Volts ، Made ، in ، Germany ، Voltage Testers ، (100 ،