ستمپی

مزایای نصب دوربین دنده عقب خودرو که خوب است بدانید!

27 دی 01 ساعت 02:28
مزایای نصب دوربین دنده عقب خودرو که خوب است بدانید! بسیاری از ما رانندگی کردن را دوست داریم و از این کار لذت می بریم. برای همین اضافه شدن آپشن های جدید به ماشین برای امری هیجان انگیز است. ...
مزایای نصب دوربین دنده عقب خودرو که خوب است بدانید!

بسیاری از ما رانندگی کردن را دوست داریم و از این کار لذت می بریم. برای همین اضافه شدن آپشن های جدید به ماشین برای امری هیجان انگیز است. حال در دنیای امروزی یکی از آپشن ها که به ماشین ها اضافه می کنند٬ دوربین دنده عقب خودرو است.از مزیت های دوربین دنده عقب خودرو می توان به این اشاره کرد علاوه بر اینکه باعث می شود که ما رانندگی بهتری را تجربه کنیم٬ باعث کم شدن خسارات مالی و جانی می شود به این دلیل که شما دید بهتری نسبت به پشت سر خود پیدا می کنید. همچینین شما می توانید با استفاد از این دوربین به راحتی اقدام به پارک کردن ماشین خود مخصوصا پارک دوبل کنید. همه ماشین های ایرانی این آپشن را ندارند و اگر شما نیاز و یا علاقه داشته باشید که دوربین برای شما نصب شود باید جداگانه اقدام به خرید کنید و آن را بر روی ماشین خود نصب کنید.برای شناخت بیشتر در مورد اینکه بیشتر در مورد دوربین دنده عقب خودرو بدانیم٬ در ادامه مطلب همراه ما باشید.

انواع دوربین خودرو

قبل از آنکه در مورد دوربین عقب خودرو و آینه تاشو برقی پژو پرشیا بیشتر بدانیم٬ خوب است بدانیم که انواع دوربین خودرو چیست؟هر خودرویی با خودرو دیگر فرق می کند و بنا بر این تفاوت ها نیازهای آن خودرو نیز متفاوت است٬ به همین دلیل دوربین های مختلف و متنوع خودرو تولید شده است که این دوربین ها به چند نوع تقسیم می شوند که عبارت اند از:

1-دوربین ثبت وقایع

زمانی که در خیابان و جاده در حال رانندگی هستید٬ شاید برای شما پیش بیایید که اتفاقی بیوفته و به عنوان مثال تصادف کنید. در اینحا دوربین ثبت وقایع به کار می آید و لحظات رانندگی شما را ثبت می کند و اگر به آن تصویر لحظه ای از رانندگی تان نیاز داشته باشید٬ با استفاده از این دوربین به آن دست پیدا کنید.

2-دوربین جلو

دوربین جلو دوربین است که بر روی سپر جلوی ماشین نصب می شود و کاربرد آن در این است که شما نسبت به جلوی ماشینتان تسلط و دید پیدا می کنید و این دید به شما در قسمت اتو پارک کمک می کند و به همین دلیل این دوربین در نزد کاربران محبوب می باشد.

3- دوربین عقب خودرو

نام دیگر دوربین عقب خودرو٬ دوربین دید عقب است. این دوربین بر روی سپر عقب خودرو و یا زیر پلاک خودرو نصب می شود و یک جورایی میشه گفت که قدمت آن نسبت به سایر دوربین ها بیشتر است.همانطور که در ابتدای مطلب نیزگفتیم٬ دوربین عقب خودرو دید بهتری به شما مخصوصا در پارک ماشین می دهد و شما با استفاده از مانیتوری تصویر عقب خودرو را می بینید.

4-دوربین360 درجه خودرو

دوربین 360 درجه خودرو٬ دوربینی است که به مرور ما داریم آن را در آپشن خودرو ها مشاهده می کنیم.این دوربین از دوربین ها موثر در خودرو می باشد که باعث افزایش میزان ایمنی می شود.دوربین 360 درجه دارای چهار لنز است که این چهار لنز سپر عقب و جلو ماشین و همینطور در زیر آینه های خودرو نصب می شود. قابلیت این دوربین همانطور که از اسمش پیدا است دید 360 درجه به شما می دهد و شما تسلط خیلی خوب به اطرافتان پیدا می کنید. این دوربین همچنین قابلیت ضبط تصاویر و ویدیو ها را نیز دارد.

معرفی امکانات دوربین دنده عقب خودرو

در بالاتر در مورد این صحبت کردیم که دوربین دنده عقب خودرو چیست و به صورت جزئی در مورد ویژگی های آن صحبت کردیم٬ حال دوربین دنده عقب خودرو دارای یک سری امکانات هست که باعث می شود که شما اقدام به خرید آن برای ماشین خود بکنید.

1-ایجاد دید مناسب از فضای پشت خودرو

شاید شما هم به این مورد برخوردین زمانی که می خواهید دنده عقب بروید یا پارک دوبل بکنید ٬ مخصوصا زمانی که هوا برفی یا بارانی باشد ٬ دید کافی به عقب خود نداشته باشید و نتوانید به راحتی پشت خود را نگاه کنید و پارک خوبی انجام دهید. افراد فعال در این حوزه برای این مشکل راه حلی درست کردند و دوربین دنده عقب خودرو را تولید کردندو با نصب دوربین دنده عقب خودرو بر روی ماشینتان علاوه بر اضافه شدن یک آپشن به ماشینتان٬ باعث می شود که دید شما نسبت به فضای عقب بهتر شود و در نتیجه لذت بیشتری از رانندگی ببرید.

2-ضبط و پخش تصاویر و ویدیو ها در هنگام رانندگی

از قابلیت هایی که دوربین دنده عقب خودرو برای شما علاوه بر ایجاد دید مناسب فضای پشت دارد٬ این است که می تواند تصاویر و ویدیو های شما در هنگام رانندگی را ثبت می کند و شما می توانید لحظاتی که در هنگام رانندگی تجربه کردید را به صورت تصویر و ویدیو مانند مانیتور ساینا و کوییک داشته باشید.

آموزش گام به گام نصب دوربین دنده عقب خودرو

حالا که با دوربین دنده عقب خودرو و امکانات آن آشنا شدیم زمان آن رسیده با نصب گام به گام ان آشنا شویم.نصب دوربین عقب خودرو دارای سه مرحله است که این مراحل به شرح زیر می باشد:

1-نصب کردن دوربین دنده عقب خودرو

· پیدا کردن قسمت وسط پلاک خودرو و علامت گذاری کردن

· هدایت کردن سیم های دوربین بعد از سوراخ کردن درب صندوق عقب یا سپر به داخل صندوق عقب

· نصب کردن دوربین دنده عقب با نگهدارنده فنری

2-سیم کشی برق

· شناسایی کردن سیم مثبت و منفی چراغ ها

· اتصال سوکت برق ورودی به به سوکت مخصوص

· در نهایت روشن شدن چراغ دنده عقب خودرو

3-ایجاد کردن ارتباط بین دنده عقب و مانیتور داخلی خودرو

· اتصال فیش انتقال دادن تصاویر به سوکت دوربین دنده عقب خودرو

· انتقال دادن کابل از فاصله موجود بین سقف و نمد خودرو

· متصل کردن سوکت ورودی دوربین دنده عقب به رادیو پخش دی وی دی

نکاتی که در هنگام خرید دوربین دنده عقب خودرو باید رعایت کرد

1) دقت کردن به نوع و کیفیت دورین دنده عقب خودرو

2) توجه کردن به رنگ تصویر دوربین

3) بررسی کردن داشتن یا نداشن قابلیت دید در شب

4) بررسی زاویه دید دوربین برای ارائه تصویر مناسب

5) توجه به داشتن یا نداشتن خدمات پس از فروش و گارانتی

مزایای نصب دوربین دنده عقب خودرو که خوب است بدانید!
مزایای نصب دوربین دنده عقب خودرو که خوب است بدانید!
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره مزایای نصب دوربین دنده عقب خودرو که خوب است بدانید! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب