ستمپی

انواع ویژگی‌های ساندویچ پانل اتاق تمیز

13 دی 01 ساعت 19:18
انواع ویژگی‌های ساندویچ پانل اتاق تمیز امروزه به دلیل افزایش سرعت در ساخت و ساز استفاده از سازه‌های پیش ساخته همچون ساندویچ پانل در اولویت قرار می‌گیرد. به بیان ساده‌تر می‌توان گفت ساندویچ پ...
انواع ویژگی‌های ساندویچ پانل اتاق تمیز

انواع ویژگی های ساندویچ پانل اتاق تمیز

امروزه به دلیل افزایش سرعت در ساخت و ساز استفاده از سازه های پیش ساخته همچون ساندویچ پانل در اولویت قرار می گیرد. به بیان ساده تر می توان گفت ساندویچ پانل به عنوان یکی از کاربردی ترین مصالح پیش ساخته در نظر گرفته می شود که به دلیل برخورداری از مزیت های فراوانی همچون وزن سبک، استحکام بالا و قیمت مناسب به میزان قابل توجهی در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است ساندویچ پانل از کاربرد های متنوعی همچون عایق حرارتی و عایق جوی برخوردار می باشد؛ به همین دلیل عموماً برای مصارف خاصی همچون سالن های صنعتی، سردخانه ها و اتاق های تمیز استفاده می شود؛ بنابراین می توان نتیجه گرفت بررسی انواع ویژگی های ساندویچ پانل اتاق تمیز موضوع بسیار مهمی در نظر گرفته می شود.

معرفی ساندویچ پانل اتاق تمیز

به طور کلی به مکان هایی که امکان ورود و خروج هوا در آن ها به حداقل می رسد اتاق تمیز یا کلین روم گفته می شود. به بیان ساده تر می توان گفت در این مکان ها ورود آلاینده هایی همچون میکروب های معلق در فضا، گرد و غبار، بخار مایعات و.. ممنوع می باشد؛ به همین دلیل می توان نتیجه گرفت اتاق تمیز محیط کنترل شده ای در برابر انواع آلودگی ها و میکروب ها در نظر گرفته می شود.

لازم به ذکر است در طراحی و ساخت اتاق تمیز استفاده از ساندویچ پانل در اولویت قرار می گیرد. همچنین برای ساخت کلین روم استفاده از ساندویچ پانل های مخصوص از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. در نظر داشته باشید ساندویچ پانل مخصوص کلین روم از سه لایه تشکیل شده و از نظر ساختاری در دو نوع دیواری و سقفی در اختیار مشتری قرار می گیرد .توجه فرمایید پانل سقفی به منظور پوشش دهی سقف مورد استفاده قرار می گیرد این در حالی است که پانل دیواری برای ساخت دیوار کاربرد دارد.

کاربرد ساندویچ پانل اتاق تمیز

با توجه به تعاریف فوق این سازه یکی از پر کاربرد ترین ساندویچ پانل ها به حساب می آید که با داشتن ویژگی های منحصر به فرد و قابلیت های ویژه در صنایع متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. از عمده دلایل پر کاربرد بودن این تجهیزات قابلیت ایزوله بودن است که سبب می شود تا مواد غذایی و دارویی تا مدت زیادی قابل استفاده باقی بمانند. البته این تجهیزات کاربرد های زیادی دارد که شامل موارد زیر هستند:

صنایع غذایی

صنعت دارویی

صنعت خودرو سازی

محیط زیست و کشاورزی

خدمات درمانی و بیمارستان

صنایع هسته ای، موشکی و فضایی

صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات

موارد عنوان شده بخش های اصلی هستند که از انواع ساندویچ پانل اتاق تمیز استفاده های کاربردی ترین دارند، در واقع هر یک از موارد فوق دارای زیر شاخه هایی هستند که در بخش های مختلف خود از این سازه ها استفاده کاربردی دارند.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل اتاق تمیز

با توجه به موارد عنوان شده استفاده از انواع ساندویچ پانل اتاق تمیز مزایای زیاد به همراه دارد که از مهم ترین آن ها می توان به کم هزینه بودن آن اشاره کرد. در طراحی و تولید این تجهیزات تنها از ورقه های فلزی مقاوم و فوم میانی استفاده می شود و به این ترتیب دیگر به نیازی به استفاده از مصالح ساختمانی سنتی ندارید.

در زمان مونتاژ این سازه ها از پیچ های مخفی استفاده می شود و پس از هر بار مونتاژ شما نمی توانید مکان نصب را بیابید، دلیل این اقدام پیش گیری از ورود انواع حشرات و آلودگی ها از درز های احتمالی است. با توجه به این که متریال به کار رفته در تولید سازه ها بسیار سبک اما مقاوم هستند، این تجهیزات مکان زیادی از محیط را به اشغال نمی کند و به سادگی قابل جابجا و مونتاژ کردن است همین امر سبب شده که در موارد مختلف از این سازه ها و تجهیزات استفاده های متعدد شود.

خرید ساندویچ پانل ها اتاق تمیز

همانطور که دریافتید ساندویچ پانل های اتاق تمیز در صنایعی چون صنعت داروسازی، تجهیزات پزشکی، غذایی و صنعت هوا و فضا جزء محصولات بسیار حساس به شمار می روند. با توجه به حساسیت بالای این محصولات خرید آن ها از هر تولید کننده ای جایز نیست و باید برای خرید آن به تولید کننده ای معتبر مراجعه کرد.

ماموت شرکتی با سابقه در زمینه تولید مصالح ساختمانی مدرن و دیوار های از پیش ساخته شده است. تمامی ساندویچ پانل های شرکت ماموت از ویژگی های زیر بهره مند هستند:

وزن سبک

مقاومت بالا در برابر مواد شیمایی

کاهش انتقال حرارت

برخورداری از سطح بهداشتی

استفاده از متریال های قابل شستشو برای ساخت

به شما اطمینان می دهیم که در ماموت ساندویچ پانل های اتاق تمیز با بالاترین استاندارد های دنیا ساخته می شوند، استاندارد های رعایت شده در انتخاب مواد اولیه و فرایند تولید باعث شده ساندویچ پانل های ماموت جزء منحصر به فرد ترین و بهترین دیوار های از پیش ساخته شده باشند.

نتیجه گیری

همانطور که عنوان شد ساندویچ پانل اتاق تمیز به دلیل داشت ویژگی های منحصر به فرد مانند خاصیت ضد قلیایی و اسیدی و طول عمر بالا قابلیت های ویژه ای را در اختیار افراد قرار می دهد که همگی بر پایه ی استاندارد های جهانی طراحی شده اند. مزایای استفاده از این سازه ها به اندازه ای است که به عنوان محبوب ترین سازه از پیش ساخته معرفی شده و از تقاضای زیادی برای خرید بهره مند بوده و همین امر سبب شده که کمپانی های تولید کننده خط تولید اختصاصی برای این سازه در نظر بگیرند.

با توجه به این که کمپانی های زیادی در زمینه طراحی و تولید این تجهیزات فعالیت دارند اما دنیای ماموت با داشتن ویژگی های خاص یک انتخاب ایده آل برای خرید است، در واقع این مجموعه با بکارگیری دستگاه های پیشرفته و روش های تولیدی استاندارد سازه های با کیفیت خارق العاده ای به بازار عرضه می نماید.

انواع ویژگی‌های ساندویچ پانل اتاق تمیز
انواع ویژگی‌های ساندویچ پانل اتاق تمیز
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره انواع ویژگی‌های ساندویچ پانل اتاق تمیز نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب