ستمپی

کتلت بادمجان به سبک ترکیه ای

4 اسفند 00 ساعت 14:24
بادمجان یکی از موادغذایی سالم، پر ویتامین و سرشار از آنتی اکسیدان است که به انواع و اقسام متفاوتی مثل خورشت بادمجان، میزراقاسمی، یتیمچه و... در کنار دیگر موادغذایی طبخ می شود.
کتلت بادمجان به سبک ترکیه ای

بادمجان یکی از موادغذایی سالم، پر ویتامین و سرشار از آنتی اکسیدان است که به انواع و اقسام متفاوتی مثل خورشت بادمجان، میزراقاسمی، یتیمچه و... در کنار دیگر موادغذایی طبخ می شود. در این مقاله طرز تهیه کتلت بادمجان به سبک ترکیه ای آموزش داده می شود.

ابتدا دو عدد بادمجان را به صورت حلقه ای خرد کرده و سپس فیله آنها را خارج می کنیم. یک عدد هویج را پوست کرده به صورت ریز رنده کرده و با فیله های بادمجان در یک ظرف مناسب مخلوط می کنیم. به مقدار لازم نمک، فلفل و زردچوبه را اضافه می کنیم.

در مرحله بعد یک عدد تخم مرغ را به مواد اضافه کرده و خوب مخلوط می کنیم. در ادامه 2 قاشق غذاخوری آرد و جعفری خرد شده را به مخلوط اضافه کرده و آنها خوب هم می زنیم.

در انتها حلقه های بادمجان را در تابه قرار می دهیم و از مواد کتلت داخل آنها می ریزیم. ابتدا با حرارت ملایم یک طرف آنها سرخ می کنیم و سپس طرف دوم را سرخ می کنیم.در نهایت عذا آماده سرو می باشد.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره کتلت بادمجان به سبک ترکیه ای نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب