ستمپی

بهترین تفریح برای زمان کرونا

11 بهمن 00 ساعت 08:15
چند سال پیش که کرونا نبود کلی تفریح مختلف وجود داشت. میرفتیم استخر، سینما، مسافرت و .... اما الان دیگه نمیشه. بعضی وقتا وضعیت قرمز میشه و مجبور میشیم تو خونه بمونیم و حتی مدرسه و دانشگاه و شغلمون هم از توی خونه شرکت کنیم.
بهترین تفریح برای زمان کرونا

بهترین تفریح برای زمان کرونا

چند سال پیش که کرونا نبود کلی تفریح مختلف وجود داشت. میرفتیم استخر، سینما، مسافرت و .... اما الان دیگه نمیشه. بعضی وقتا وضعیت قرمز میشه و مجبور میشیم تو خونه بمونیم و حتی مدرسه و دانشگاه و شغلمون هم از توی خونه شرکت کنیم. مجبوریم با خانواده وقت بگذرونیم ولی نمیدونیم چیکار کنیم. چقد فیلم ببینیم؟ چقد حرف بنزیم؟ اما اگه اینکارا رو نکنیم پس چیکار کنیم؟ با ما همراه باشید تا بهترین تفریح برای زمان کرونا رو بهتون معرفی کنیم.

کرونا

بهترین تفریح های خانوادگی

تفریح های خانوادگی زیادی داریم. مثل فیلم و گردش و .... اما هیچوقت هیچ تفریحی جای بازی رو نمیگیره. بازی های زیادی هستن که از قدیم الایام خانواده های ایرانی بازی می کردن. مثل اسم فامیل که میتونه یه جمع 20 نفره رو هم دور هم جمع کنه. مثل تخته نرد و شطرنج که میتونه 2 نفر رو یک یا دو ساعت سرگرم کنه. اما از بین همه بازی ها بازی ای وجود داره که بشه با کل خانواده بازی کرد و ازش خسته نشد؟ باید بهتون بگیم بله. بُردگیم یا همون بازی رومیزی بهترین بازی برای هر جمعیه. اگر تاحالا خرید بردگیم رو تجربه نکردید شاید بهتر باشه اول یه مقدمه ای درمورد بردگیم بگیم. پس با ما همراه باشید.

بردگیم چیست؟

به بازی هایی که شامل کارت یا صفحه یا مهره یا تاس یا ... باشند بردگیم می گویند. بردگیم ها برای هر سلیقه، سن، تعداد و زمانی بازی دارند و شما میتوانید متناسب با تعداد، سن، سلیقه و حوصله خانواده تان بازی تهیه کنید. به طور مثال بازی ای که یک خانواده 7 نفره باید بازی کنند با بازی ای که یک خانواده 2 نفره باید بازی کنند فرق دارد. بازی ای که خانواده ای که شامل افراد 50 ساله و 10 ساله هستند با خانواده ای که همه از جوان ها هستند فرق دارد. همچنین بازی ای که افراد کم حوصله میکنند با بازی ای که افراد صبور بازی می کنند فرق دارد. بنابراین برای هر جمعی بازی خاصی وجود دارد و از این حیث بردگیم ها بهترین بازی ها جهان هستند. اما بردگیم ها برای چه سلایقی بازی دارند؟

اسباب بازی

انواع بردگیم ها

بردگیم ها از منظر های مختلفی دسته بندی میشوند که یکی از این انواع، سبک بازی هاست. شما می توانید با توجه به سلیقه، سبک مورد علاقه تان رو پیدا کنید و بازی مناسب خودتان را تهیه کنید. در ابتدا انواع بردگیم را از منظر تعداد بازیکنان باهم مرور میکنیم:

بردگیم خانوادگی: همانطور که از نام این بردگیم ها پیداست این بازی ها متناسب با خانواده ها طراحی شده اند. یعنی تعداد بازیکنان این بازی ها از 2 تا نهایتا 8 نفر می باشد و سن بازیکنان آن از 7 الی 99 سال متغیر است. سبک این بازی ها به گونه ایست که برای خانواده ای که سلایق گوناگونی دارند جذاب باشد و برای هیچ کدام از آنها خسته کننده نشود.

بردگیم مهمانی: این بردگیم ها برای تعداد بالا طراحی می شوند و معمولا شامل بازی های 6 نفره به بالا می شوند. این بازی ها جذابیت بسیار بالایی برای تعداد بالا دارند و معمولا تکرار پذیری بالایی دارند. طوری که اگر چندین ساعت بازی کنید خسته نشده و باز هم دوست دارید بازی کنید.

بردگیم تک نفره: درست شنیدید. بردگیم های تک نفره هم داریم. البته معمولا این بازی ها از 1 نفر به بالا هستن ولی همین که قابلیت بازی کردن تک نفره دارند آن ها را خاص می کند.

اما حالا انواع بردگیم را از منظر سبک بازی بررسی می کنیم:

بردگیم نقش مخفی: بازی های نقش مخفی از جذابیت بالایی برخوردارند و به شدت در میان جوان ها محبوب شده اند. بازی هایی مثل مافیا یا بازی راز هیتلر که نیازمند تحلیل و استنتاج هستند و به شما کمک میکنن که دید بهتری داشته باشید و راست و دروغ را بهتر تشخیص دهید.

بردگیم استراتژیک: این بازی ها معمولا سخت تر از بازی های دیگه هستن و به شدت رقابت پذیر هستند. معمولا این بازی ها برای کسانی که قدرت استراتژی بالایی دارند جذاب تر است ولی توصیه میکنیم کسانی که از این قدرت بهره نبرده اند هم این مدل بازی ها را بازی کنند تا قدرت استراتژی را در خودشون پرورش دهند.

بردگیم

بردگیم همکاری مشترک: در این بازی ها همه بازیکنان با هم یار هستند و هیچکس با دیگری رقابت نمی کند. در واقع رقیب شما خود بازیست که باید آن را با همکاری هم شکست دهید. بازی هایی مثل خدمه یا چله زمستان یا میکرو ماکرو از این دست بازی ها هستند.

بردگیم سرعتی: در این بازی ها سرعت حرف اول را می زند. یعنی شما زمانی برنده می شوید که سرعت عملتان نسبت به دیگران بالاتر باشد. حالا این سرعت ممکن است سرعت دست شما باشد یا سرعت فکر شما یا.... بازی هایی مثل کاپوچین و کلاغ پر از این دست بازی هستند.

بردگیم حافظه ای: بعضی بازی ها نیاز به حافظه ی قوی دارند و شما زمانی برنده می شوید که حافظه تان نسبت به دیگران قوی تر باشد. بازی سیلور از این دست بازی هاست.

بردگیم شانس محور: برخی بازی ها بیشتر از هرچیزی نیاز به شانس خوب دارن. معمولا این بازی ها شامل تاس هستند ولی بازی هایی مثل دونات بار هم هستند که کارتی هستند.

با اکثر دسته بندی های بردگیم ها آشنا شدید و حالا شاید این سوال را داشته باشید که از کجا میتونیم این بازی های جذاب رو برای دوران کرونا تهیه کنیم؟ پس با ما همراه باشید.

بهترین فروشگاه بردگیم کجاست؟

نمیتوان به صورت قطع گفت که کدام فروشگاه بهترین فروشگاه است اما با بررسی معیار ها می توان به فروشگاه هایی رسید که مناسب هستند. شما حین خرید قطعا معیار هایی دارید. مثلا کیفیت مناسب بازی بسیار مهم است. چرا که برخی فروشگاه ها بازی های فیک و تقلبی میفروشند. یا مشاوره قبل خرید برای شما مهم است چرا که می خواهید بهترین بازی ای که برای شما مناسب است را تهیه کنید. اما همه این ها زمانی ارزش دارند که فروشگاه خدمات پس از فروش هم داشته باشد. یعنی اگر به خاطر اشتباه تولید کننده قطعه ای از بازی کم بود یا مشکل داشت بازی را تعویض کرده یا قطعاتی که نبوده را برای شما بفرستد. خب فروشگاه های بزرگ معمولا توانایی نظارت بر کیفیت بازی ها را ندارند و در صورت تقلبی بودن بازی ها پاسخگو نخواهند بود. چرا که شما گول قیمت پایین تر آن ها را خورده اید. پس باید از فروشگاهی خرید کنید که در این زمینه متخصص باشد و از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را همزمان نفروشد.

بازیسل

پس باید از فروشگاهی خرید کنید که علاوه بر تضمین قیمت و کیفیت به شما مشاوره دهد و خدمات پس از فروش هم داشته باشد. کمتر فروشگاهی در ایران همه این خدمات را ارائه می دهد. اما بازیسل با قدرت به ارائه این خدمات پرداخته و همیشه برای رضایت مشتریان خود تلاش کرده است. پس اگر قصد خرید بردگیم داشتید حتما به www.bazisell.com مراجعه کنید. به امید نابودی بیماری منحوس کرونا...

بهترین تفریح برای زمان کرونا
بهترین تفریح برای زمان کرونا
بهترین تفریح برای زمان کرونا
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بهترین تفریح برای زمان کرونا نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: اسباب بازی ، کرونا ، بردگیم ، بازیسل ، بهترین تفریح