ستمپی

آشنایی با چندین زبان رایج در دنیا

28 مرداد 00 ساعت 06:37
در این مقاله ، ما قصد داریم نگاهی به چندین زبان رایج دنیا داشته باشیم.  اگر چه زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و چینی رایج ترین زبان‌ها در جهان هستند اما این زبان‌ها تنها زبان‌هایی نیستند که در دنیا رایج می‌باشند. 
آشنایی با چندین زبان رایج در دنیا

در این مقاله ، ما قصد داریم نگاهی به چندین زبان رایج دنیا داشته باشیم.

اگر چه زبان های انگلیسی، فرانسوی و چینی رایج ترین زبان ها در جهان هستند اما این زبان ها تنها زبان هایی نیستند که در دنیا رایج می باشند. با خواندن ادامه مطلب متوجه خواهید شد که دانستن یک زبان بیش از زبان انگلیسی چقدر مهم است. در این مقاله ، ما چندبت زبان رایج در جهان را برجسته می کنیم و چگونه دانستن برخی از آنها می تواند دنیایی از فرصت ها را برای شما باز کند.

زبان بخش مهمی از ارتباطات انسانی است. اگرچه همه گونه ها راه های ارتباطی خود را دارند ، اما انسانها تنها کسانی هستند که بر ارتباطات زبانی شناختی تسلط دارند. زبان به ما امکان می دهد ایده ها ، افکار و احساسات خود را با دیگران به اشتراک بگذاریم. این قدرت را دارد که جوامع را بسازد ، اما آنها را نیز از بین ببرد.

دانستن چندین زبان چشمگیر است و ارزش نشان دادن دارد. با این حال ، چند زبانه بودن چیزی فراتر از داشتن تسلط به بیش از 2 زبان است. هرچه زبان های بیشتری بلد باشید ، می توانید ارتباطات بیشتری داشته باشید. در حالی که دانستن تک تک زبان ها غیرممکن است اما دانستن چند زبان در ممکن است فرصت های زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. دانستن زبان های مختلف می تواند فرصت های آکادمیک و حرفه ای را برای شما به ارمغان بیاورد. به شما در توسعه مهارت های فردی کمک می کند. با یادگیری فرهنگ های مختلف موجود در جهان به شما کمک می کند تا چشم اندازی را به دست آورید و به برقراری ارتباط در سراسر جهان کمک می کند.

شاید یادگیری یک زبان جدید یکی از بهترین راه ها برای ایجاد فرصت های جدید برای شغل ، تحصیل و تجارت باشد. به عنوان مثال ، کانادا در گروه مهاجرت خود به افرادی که می توانند فرانسه صحبت کنند اولویت خاصی می دهد. به طور مشابه ، می توانید شانس خود را برای کار در شرکت های اروپایی ، چینی و ژاپنی با یادگیری زبان های محلی افزایش دهید.

ویتنامی


تعداد سخنرانان: 77 میلیون

ویتنامی در 25 زبان رایج دنیا در رتبه 21 قرار دارد و دارای 77 میلیون گوینده در سراسر جهان است که اکثر آنها در ویتنام ، جایی که زبان بومی است ، زندگی می کنند.


کره ای


تعداد سخنرانان: 82 میلیون

با یادگیری زبان کره ای می توانید به بیش از 82 میلیون نفر در سراسر جهان دسترسی داشته باشید.


وو چینی


تعداد سخنرانان: 82 میلیون

وو چینی زبان مردم شانگهای است و بیش از 8 درصد از مردم چین به آن صحبت می کنند. این زبان بیش از 3000 سال پیش ایجاد شده است و در شهرهای چینی هانگژو ، سوژو ، نینگپو و ونژو نیز صحبت می شود.


یو چینی


تعداد سخنرانان: 85 میلیون

یو زبان رسمی هنگ کنگ و ماکائو است. دانستن Yue مکالمه می تواند به شما کمک کند از فرصت های تحصیلی و حرفه ای در هنگ کنگ ، عضو کامل سازمان تجارت جهانی استفاده کنید. این زبان با داشتن بیش از 85 میلیون سخنران به زبان چینی یو ، در بین 20 زبان برتر از 25 زبان رایج در جهان قرار دارد.


تامیل


تعداد سخنرانان: 85 میلیون

تامیل یک زبان دراویدی است و قدیمی ترین زبان زنده جهان است. این زبان رسمی در سنگاپور و سریلانکا است. این یکی از 22 زبان برنامه ریزی شده در قانون اساسی هند است و در ایالت تامیل نادو هند به طور گسترده صحبت می شود. علاوه بر این ، این زبان توسط افراد تامیل تبار ، که به دیاسپوریا تامیل نیز معروف است ، صحبت می شود ، که در کشورهایی از جمله موریس ، آفریقای جنوبی ، مالزی ، فیجی ، ایالات متحده و انگلستان یافت می شود.


ترکی


تعداد سخنرانان: 88 میلیون

زبان ترکی به عنوان یکی از مهمترین زبان ها توسط دفتر امور آموزشی و فرهنگی ایالات متحده شناخته می شود و شانزدهمین زبان پرکاربرد در جهان است. زبان ترکی بومی در ترکیه و قبرس است و به طور گسترده در بیش از 30 کشور از جمله آلمان ، بلغارستان ، مقدونیه ، یونان ، قفقاز و سایر نقاط اروپا و آسیای مرکزی استفاده می شود

منبع yahoofinance.com

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره آشنایی با چندین زبان رایج در دنیا نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب