ستمپی

موقعیت و ویژگی‌های آندرومدا

18 مرداد 00 ساعت 16:17
این مقاله به توضیح و بررسی موقعیت و ویژگی های کهکشان آندرومدا یکی از بزرگترین کهکشان ها خوشه محلی و نزدیک ترین همسایه به کهکشان راه شیری می پردازد و نکات جالب توجه‌ای را مطرح می‌کند.
موقعیت و ویژگی‌های آندرومدا

کهکشان آندرومدا ، نزدیکترین همسایه کهکشان راه شیری ، دورترین جرم در آسمان است که می توانید با چشم غیر مسلح خود آنرا ببینید اما فقط در یک شب صاف از مکانی با آسمان بسیار تاریک. آندرومدا یک کهکشان مارپیچ زیبا است ، اما ممکن است یک واقعیت ندانید: ما برای چند میلیارد سال ایمن هستیم ، اما آندرومدا راه ما را طی می کند و در مسیر برخورد با کهکشان راه شیری قرار دارد.

نزدیکی آندرومدا با زمین - در فاصله تنها 2.5 میلیون سال نوری - آن را به عنوان هدفی مناسب برای مشاهده برون یابی های دیگر کهکشان های مارپیچی تبدیل می کند. در سالهای اخیر ، دانشمندان مطالعات مفصلی در مورد سیاه چاله ها ، ستاره ها و سایر اجسام موجود در کهکشان انجام داده اند. این شامل یک موزاییک خیره کننده از تصاویر کهکشان آندرومدا است که توسط تلسکوپ فضایی هابل در سال 2015 گرفته شده است.

قطعه فازی قابل مشاهده ستاره ها تقریباً به اندازه عرض ماه کامل و نیمی از عرض کشیده شده است. فقط با بزرگنمایی قابل توجه می توانید بگویید که به طور کامل شش برابر طول آن کشیده شده است.

کهکشان های مارپیچی مانند کهکشان راه شیری ، آندرومدا و... حاوی یک برآمدگی غلیظ از ماده در وسط خود هستند که توسط دیسک گاز ، گرد و غبار و ستاره ها و هاله ای عظیم احاطه شده است. گرچه آندرومدا دارای تقریباً یک تریلیون ستاره تا 250 میلیارد موجود در کهکشان راه شیری است ، اما کهکشان ما در واقع جرم بیشتری دارد ، زیرا تصور می شود که ماده تاریک بیشتری دارد.

منبع:www.space.com

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره موقعیت و ویژگی‌های آندرومدا نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب